Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Човек чиј животен век е 116 години или подолг, се раѓа еднаш на 2 милијарди години.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Возможно е да успеете да качите крава по скали, но не е возможно да ја симнете надоле.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Желките можат да дишат со задникот.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

99% од такси возилата во Њујорк превезуваат неодамна пристигнати имигранти.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Слонот е единственото животно кое не може да скока, a има 4 колена.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Жените трепкаат речиси двојно повеќе од мажите.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Полжавот може да спие цели 3 години.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Електричната столица ја измислил забар.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Запалката за цигари била измислена пред кибритот.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Големината на очите останува иста во текот на целиот живот, од самото раѓање. Затоа пак, ушите и носот никогаш не престануваат да растат.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Процентот на луѓе кои сонувале во црно-бела слика, значително се намалил со појавата на телевизорите во боја.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Изградбата на бродот Титаник чинела седум милиони долари, а правењето филм за него чинелo двесте милиони долари.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Звукот кој го слушаме кога ќе приближиме школка до нашето уво не се бранови од океан, туку циркулирањето на крвта низ вените во увото.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Физички е неизводливо човек да си го лизне лакотот, чест на исклучоците.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Речиси секој кој го чита ова ќе проба да си го лизне лактот 🙂

Го прочитавте првиот дел?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. V Reply

  Речиси секој кој го чита ова ќе проба да си го лизне лакотот.

  Хахахахах

 2. Robert Reply

  Pred 100 god 7 000 000 $ vredele mnogu povekje od denesnite 200 000 000 $

 3. Еленна Reply

  poslednoto 🙂
  hahahaha

 4. Дерп :P Reply

  Aaa Puknav nemozam da sigo liznam laktot 😀

 5. badgirls Reply

  jas mozam da go liznam laktot 😀

Остави коментар