Кафе со ореви

Кафе со ореви

Рецепт од Теодора Трповска

Остро кафе за несекојдневно уживањеКафе со оревиПотребно време за подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

  • 2 дл варено филтер кафе
  • 1 лажица мелени ореви

Начин на подготовка: Во шолја за кафе се ставаат мелените ореви. Потоа врз нив се налева врелото филтер кафе и се промешува.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. gaby Reply

    <3 zakon!!! preubavo!!! ah..

Остави коментар