Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки

Пред неколку месеци на Герди Мекена ѝ бил дијагностициран рак на дојка. Во знак на солидарност и поддршка, нејзините пријателки организирале фотосесија. Ова е доказ за моќта на пријателството како и за тоа колку е значајна поддршката кога треба да се преброди тежок период.

Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки

Погледнете ги сликите кои говорат повеќе отколку илјада зборови.

Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки Ѝ бил дијагностициран рак – еве што направиле нејзините пријателки

Погледнете го и прекрасното видео кое ќе ве трогне.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар