Грозна статистика за работи од секојдневниот живот

За многу работи имаме избор – ни се прават или не ни се прават, сакаме или не сакаме да ги вкусиме. За жал, за многу работи немаме избор од проста причина што не знаеме какви се, а и да знаеме нема многу што можеме да направиме. Оваа статистика може да ве згрози, но што е тука е, луѓе сме и овие работи се дел од секојдневниот живот.

Грозна статистика за работи од секојдневниот живот

1. Во просечен ден, твоите раце стапуваат во индиректен контакт со 15 пениси, фаќајќи кваки и сл.

2. Дневно вдишуваш по 1 литар туѓи анални гасови.

3. Годишно ќе се ракуваш со 6 мажи кои штотуку мастурбирале и не си ги измиле рацете.

4. Во текот на годината голташ по 14 инсекти додека спиеш.

5. Годишно ќе се ракуваш со 11 жени кои штотуку мастурбирале и не си ги измиле рацете.

6. Еден просечен човек кој се храни со брза храна, годишно јаде по 12 срамни влакна.

7. На просечна свадба имаш 1:100 шанси да префатиш херпес од некој од гостите.

8. Во текот на животот 22 мајстори ќе ѕирнат во твојата корпа за валкана облека.

9. За време на едночасовно пливање во базен, ќе апсорбираш 1/12 литар урина.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. wow Reply

    Nema sansi!!

Остави коментар