Најголемите разочарувања во животот

Во животот секогаш постојат падови и подеми. Еднаш сте на врвот, друг пат ве газат. Како и да го живеете животот, секогаш ќе постојат состојби, луѓе и случувања кои ќе ве разочаруваат. Сепак, ваквите работи нè оформуваат како личности, нè изградуваат и од нив учиме вистински да го живееме животот. Ова се петте најголеми разочарувања кои неминовно сите ги доживуваме во текот на животот.

Најголемите разочарувања во животот

Детство – Дедо мраз не постои

Најголемите разочарувања во животот

Адолесценција – Љубовта не е вечна

Најголемите разочарувања во животот

Младост – Факултетска диплома не гарантира работа

Најголемите разочарувања во животот

Зрелост – Идеалите имаат цена

Најголемите разочарувања во животот

Старост – Животот е залудно потрошенБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар