Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

Холандскиот графички дизајнер Ард Гелинк го прави патувањето низ времето возможно. Барем за славните личности. Тој ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии, а можете да видите дека сликите навистина се „кул“.

Гелинк работи на овие фотомонтажи веќе 10 години и изгледа дека има многу идеи. Тој ги воодушевува своите следбеници на својот профил на Инстаграм со редовни споделувања на интересни фотографии.

1. Мат Лебланк

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

2.Даниел Редклиф

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

3. Кери Фишер

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

4. Кралицата Елизабета

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

5. Рајан Рејнолдс

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

6. Дејвид Боуи

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

7. Роберт де Ниро

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

8. Пирс Броснан

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

9. Џенифер Анистон

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии

10. Вил Смит

Графички дизајнер ги фотошопира славните личности како се дружат со своите помлади верзии
За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар