Фотографии што ќе ви ја променат перспективата на светот

Фотографии што ќе ви ја променат перспективата на светот

Постојат споменици, места и знаменитости кои се толку многу фотографирани, што сосема е нормално да мислиме дека ги знаеме многу добро. Но всушност колку добро го познавате светот околу вас? Погледнете ги фотографиите кои ќе ја променат вашата перспектива.

1. Баварскиот град Нордлинген кој е изграден на кратер од метеор е стар 14 милиони години

(1)fotografii-koi-kje-go-smenat-nachinot-na-koj-go-gledate-svetot-kafepauza.mk

2. Крајот на Големиот кинески ѕид

(2)fotografii-koi-kje-go-smenat-nachinot-na-koj-go-gledate-svetot-kafepauza.mk

3. Отпад за стари гуми

(3)fotografii-koi-kje-go-smenat-nachinot-na-koj-go-gledate-svetot-kafepauza.mk

4. Двете страни на Рио де Жанеиро

5. Во случај да ви треба потсетување дека Каиро е многу стар град

(5)fotografii-koi-kje-go-smenat-nachinot-na-koj-go-gledate-svetot-kafepauza.mk

6. Виножито од 360 степени сликано од авион

(6)fotografii-koi-kje-go-smenat-nachinot-na-koj-go-gledate-svetot-kafepauza.mk

7. Маунт Рашмор, многу претседателски

(7)fotografii-koi-kje-go-smenat-nachinot-na-koj-go-gledate-svetot-kafepauza.mk

Преминете на следната страница за повеќе фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар