Фејсбук мјузикл

Фејсбук мјузикл

Слушнете ја приказната за Фејсбук и нејзиниот основач Марк Цукерберг, раскажана преку три и пол минутно, забавно и смешно музичко видео. Младите њуројчани од „CDZA“ подготвиле „Фејсбук мјузикл“ за поставувањето на „темелите“ на најголемата социјална мрежа и нејзиниот брз прогрес…Фејсбук мјузиклБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар