Фејсбук мјузикл

Слушнете ја приказната за Фејсбук и нејзиниот основач Марк Цукерберг, раскажана преку три и пол минутно, забавно и смешно музичко видео. Младите њуројчани од „CDZA“ подготвиле „Фејсбук мјузикл“ за поставувањето на „темелите“ на најголемата социјална мрежа и нејзиниот брз прогрес…Фејсбук мјузиклБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар