Фантастична верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл Џексон

Јутјуб-корисникот Inhyeok Yeo на својот канал поставил многу интересно видео на кое изведува вокална верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл Џексон. Она што го прави ова видео посебно е тоа што тој со својот вокал ги изведува сите ефекти и инструменти кои ги содржи песната.Фантастична верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл ЏексонНа видеото ќе можете да ги видите сите негови поединечни снимања, а песната ќе ја слушате во целина. Инаку, песната „Thriller“ се наоѓа на истоимениот албум на Мајкл Џексон објавен на 30 ноември 1982 година. Овој албум е најпродаваниот на сите времиња, со проценка дека се продадени помеѓу 51 и 65 милиони копии.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар