Еволуцијата на Бетмобилот

Еволуцијата на Бетмобилот

Оваа фотографија на сите Бетмобили наредени еден до друг, не само што создава носталгични чувства, туку ни покажува и колку многу време поминало. Првата приказна за Бетмен е создадена во 1939 година. Оттогаш, Бетмобилот е составен дел во секоја приказна за легендарниот лик.Еволуцијата на БетмобилотМожеби не постои момче, кое како како дете не мечтаело да поседува Бетмобил. За повеќе информации за историјата на овој култен автомобил, погледнете го трејлерот за документарниот филм за Бетмобилите.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар