Човечки џубокс на улица

Членовите на музичката група „CDZA“ за кои веќе читавте во текстот „Историјата на додворувањето во 4 минути“, направија ново фантастично шоу овој пат на улица.Човечки џубокс на улицаТие креираа џубокс на којшто минувачите оставајќи паричка во една од теглите, можеа да изберат песна од Лејди Гага, Бах и Мајкл Џексон, свирење брзо, свирење споро и изненадување. Изведувачите на виолина и на контрабас умешно им ја исполнуваа секоја нивна желба, а сумирано на крајот и заработија некој долар.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Bojana Reply

    Neznam dali zabelezavte na krajot, site pari koj gi zarabotija, gi ispratia vo wing span arts, shto mislam deka e organizacija koja im pomaga na decata koj sakaat da uchat na nekoj od ucilistata za muzika i umetnost 🙂

Остави коментар