Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Се мислите каде сакате да патувате? Летниот период е секогаш најдобар за патување на поегзотични и далечни дестинации. Можеби за нив треба да имате и малку подлабок џеб, но доколку некогаш сте во можност, секоја од овие дестинации вреди да се посети. Следи листа со интересни дестинации и хотели кои ќе ви понудат несекојдневно искуство и уживање.

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

„Ayana Resort and Spa“ во Бали

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Портофино, Италија

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Хотелот „Kasbah Tamadot“ во Мароко

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

„W Retreat & Spa“ на Малдиви

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

„Las Ventanas al Paraiso Resort“ во Мексико

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Заливот Коперфилд во Бали

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

„Club Med Kani“ на Малдиви

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Велигденски Остров, Чиле

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

„Baia Taormina Grand Palace Hotel“ во Италија

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

„Elounda Peninsula All Suite Hotel“ во Грција

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Жоужуанг, Кина

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Азорски Острови, Португалија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар