Прекрасни креации од разнобојни растенија

Прекрасни креации од разнобојни растенија

Интернационалниот натпревар во хортикултурна уметност кој се одржува во Монтреал, Канада е вистинско уживање за артистичките души и љубители на природата. Настанот има натпреварувачки карактер, а опфаќа креирање и монтирање на живи уметнички дела од растенија со листови во разни бои.Прекрасни креации од разнобојни растенијаИзложбата е отворена на 22 јуни годинава и ќе трае до 29 септември во Ботаничката градина на Монтреал. За креациите се користат 22.000 видови растенија кои се распределени во 10 изложбени оранжерии и тематски градини.Прекрасни креации од разнобојни растенијаНие ви пренесуваме дел од овие убавини преку селекција на фотографии од најинтересните креации, а за повеќе ве упатуваме на Фликр.Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија Прекрасни креации од разнобојни растенија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар