Ефикасен начин како да го натерате вашето дете да престане да плаче

Секој родител има своја финта како да се избори против плачот на своето дете. Овој татко смислил многу интересен начин како да се справи со оваа слатка мака. Па така, кога и да се расплаче неговата ќеркичка тој ѝ поставува прашање на кое таа го знае одговорот, за да се дефокусира од плачењето. Погледнете како тоа изгледа во пракса и колку е ефикасно.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар