Џеј Ло е дефинитивно кралицата на долгите шлицoви

Џеј Ло е дефинитивно кралицата на долгите шлицoви

Автор: Сара Турановиќ

Латино дивата Џенифер Лопез секогаш се труди на црвениот тепих да изгледа сексапилно и гламурозно. И секогаш тоа ѝ оди од рака. Дури и во својата 45-та година. Во што е нејзината тајна? Можеби во долгиот шлиц? Еве како таа го носи со години.

Fashion Rocks, 2014

Долго се зборуваше за провокативниот црн фустан со златни детали од колекцијата на Версаче, кој Џеј Ло го облече на свеченоста „Fashion rocks“.

1-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Наградите на Ем-ти-ви, 2014

Фустанот на Шарбел Зои, кој го носеше Џеј Ло на доделувањето на наградите на Ем-ти-ви беше еден од најсмелите. Фустанот од сребрени циркони освен долгиот шлиц има исечен горен дел кој го истакна нејзиниот совршено затегнат стомак дури и во 45-та година од нејзиниот живот.

2-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Музичките награди Билборд, 2014

Со избраникот Каспер, се појави во црвен фустан од Дона Каран со долг шлиц на средина.

3-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Жена на годината според Гламур, 2014

На овој настан таа ја прими наградата за жена на годината која ѝ ја додели Донатела Версаче. Но, исто така Џеј Ло носеше нејзина креација. Овој пат тоа беше поромантична комбинација, но сепак нозете во прв план!

4-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Наградите Греми, 2013

Познатата поза и поглед. Многу од нив коментираа дека овој фустан на Ентони Вакарела, многу потсетува на зелениот фустан на Версаче кој Џеј Ло го носеше на доделувањето на наградите на Ем-ти-ви во 2000 година.

5-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Наградите Греми, 2010

Уште една креација на Версаче и длабок шлиц.

6-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Американските музички награди, 2011

Уште еден долг шлиц, но за разлика од останатите креации многу поскромен.

7-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

Златен глобус, 2015

Последниот долг шлиц од Џеј Ло го видовме на црвениот тепих на доделувањето на Златен глобус.

8-dzhej-lo-e-definitivno-kralicata-na-dolgite-shlicovi-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар