Дедо Мраз е во неволја: Дали можете да ја пронајдете мечката што е скриена меѓу ирвасите?

Дедо Мраз е во неволја: Дали можете да ја пронајдете мечката што е скриена меѓу ирвасите?

Унгарскиот уметник Дудолф не мирува кога станува збор за загатките. Главните ликови овој пат се Дедо Мраз и една мечка. Најпознатиот дедо во светот се плаши од мечката што се крие меѓу неговите ирваси. Дали можете да ја пронајдете?

Дедо Мраз е во неволја: Дали можете да ја пронајдете мечката што е скриена меѓу ирвасите?

Ако сè уште не можете да ја најдете мечката, погледнете го решението.

  • Решение:

    Дедо Мраз е во неволја: Дали можете да ја пронајдете мечката што е скриена меѓу ирвасите?

Погледнете ја и оваа загатка и откријте кој број треба да стои наместо Симба.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар