Дами, дали и вие сте една од овие среќнички? 10 нешта што ги прават само најдобрите сопрузи

Дами, дали и вие сте една од овие среќнички? 10 нешта што ги прават само најдобрите сопрузи

Една неодамнешна британска анкета, спроведена на околу пет илјади жени од различни животни доби открила кои гестови од страна на мажот, жените најмногу ги ценат во бракот. Иако одговорите биле многу различни, неколку од нив постојано се повторувале.

Особините на добриот маж, кои ги издвоиле најголемиот број од жените (околу 71%), биле довербата и лојалноста, додека пак, на второто место се нашле малите знаци на внимание, односно фактот дека нивниот партнер знае што тие сакаат и што ги весели.

Со оглед на тоа дека листата на особините за најдобриот сопруг е многу долга, ние решивме да ги издвоиме 10-те најчести одговори, кои ако ги споиме во една целина откриваат како би требало да изгледа совршениот маж. Прочитајте во продолжение.

1. Ви верува

2. Лојален е и верен

3. Знае што сакате

4. Ја цени вашата потреба да минувате време со себе

5. Добар пријател ви е

6. Ви помага да бидете подобра личност

7. Секогаш можете да му се исповедате

8. Заедно се смеете

9. Можете да почувствувате колку ве љуби

10. Ви помага со домашните обврски

Дознајте и кои нешта мажите им ги откриваат само на жените кои ги сакаат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар