Дали можете да ја пронајдете мачката?

Дали можете да ја пронајдете мачката?

На фотографијата гледате кујна во која некаде е скриена мачката Чикињо. Дали можете да ја пронајдете? Навистина е невидлива, но нејзините жолти очи можеби ќе ви помогнат да ја забележите.

Дали можете да ја пронајдете мачката?

Еве како изгледа мачката.

Дали можете да ја пронајдете мачката?

Ако не можевте да ја пронајдете, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Дали можете да ја пронајдете мачката?

Пробајте да ги пронајдете сите грешки во овие 10 илустрации.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар