Која слика прва ви го привлече вниманието? Таа укажува на што треба да се фокусирате

Која слика прва ви го привлече вниманието? Таа укажува на што треба да се фокусирате

Погледнете ги овие слики и одберете ја онаа што најмногу ве привлекува. Сликата што ја одбравте открива на што треба да се фокусирате.

Која слика прва ви го привлече вниманието? Таа укажува на што треба да се фокусирате

1. Отпуштање

Оваа слика ја претставува потребата да се преселите во сосема нова фаза, но пред тоа е потребно да умре сè што е старо и што веќе не ви треба.

Тоа може да биде долг и болен процес за вас, но запомнете дека новото не може да дојде сè додека не умрат сите стари работи што ве спречуваат во создавањето нови потези во вашиот живот.

Колку побрзо ќе му се препуштите на тоа и свесно ќе прифатите дека тоа е дел од животот, толку побрзо ќе започнете со нешто ново и позитивно.

2. Соочување

Оваа слика претставува сè што е внатрешно, скриено и темно во вас. Може да укажува на самозалажување, илузии и конфузија во животот.

Време е да се справите со вашата внатрешност, со вашето рането емоционално поле и со вашите стравови.
Во моментов не сте во поволна фаза од животот.

Кога сè е тешко и кога сè боли, едноставно нема смисла да бегате од себе.

Важно е да работите на себе. Не е пријатно да се справувате со сопствените демони, но сега сте во таа фаза и важно е да се справите со тоа.

Ова е важен циклус на чистење и немојте да ја игнорирате оваа порака. Сè што треба да направите е храбро да се соочите со темната страна на вашата личност.

3. Движење

Оваа слика претставува патување, движење и фокус. Вие сте во фаза на движење кон вашата цел.

Важно е да ги зачувате волјата и одлучноста за да ги остварите вашите планови.

Дисциплината е вашиот единствен клуч.

Подготвени сте за големи промени и за позитивни новини во вашиот живот.

Не предавајте се – целта е поблиску отколку што мислите!

Изберете слика и откријте кој е вашиот најголем страв

Тест: Изберете слика и откријте кој е вашиот најголем страв

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар