Дали можете да го најдете мечето без панделка за помалку од 16 секунди?

Загатките се одлични за забава, но и за активирање на мозокот, а со помош на оваа загатка може да се тестирате колку брзо ги забележувате најмалите детали. Вашата задача е да го пронајдете мечето што нема панделка околу вратот. Рекордот е 16 секунди. Дали можете да бидете побрзи?

Дали можете да го најдете мечето без панделка за помалку од 16 секунди?

Ако сè уште не можете да го најдете мечето, погледнете го решението.

  • Решение:

    Дали можете да го најдете мечето без панделка за помалку од 16 секунди?

Обидете се да го пронајдете сладоледот на стапче за помалку од 10 секунди.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар