Будалести моменти со уште побудалести кучиња што ќе ви го направат денот подобар

Будалести моменти со уште побудалести кучиња што ќе ви го направат денот подобар

Кучињата се будалести. Сите го знаат тоа. Споредено со мачките, тие се исто толку грациозни како нилски коњ на мраз. Но, и покрај тоа што понекогаш знаат да бидат смотани, сепак тие се неодоливи и нема животно на планетава што го сакаме повеќе од нив! Со таа цел и ја направивме оваа листа со урнебесни кучиња што прават глупави нешта. Уживајте!

1. Ова куче се кае за сè

2. Тоа мисли дека вратата од терасата е затворена

3. Ова куче избегало од дома, и кога неговите сопственици се вратиле од потрагата по него, ова го начекале

4. Ова куче едноставно сакало да се разлади дома

5. Водата може да ви направи трик

6. Најдобриот пријател на ова куче е цигла

7. Тоа само сака да се вклучи во видеото

8. Ги донело сите играчки за и кучето од огледалото да може да си игра со нив

9. Таа е ретривер, не гениј

„Фрлив топка, се врати со компир…“

10. Тој мисли дека треба да чека во ред за да добие храна

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар