Бојата на собата влијае колку често имате секс

Според резултатите од последното истражување, луѓето кои имаат виолетови спални соби имаат најмногу секс. Во просек тие неделно имаат 3,49 пати секс, што е значително повеќе за разлика од оние луѓе чии ѕидови на спалната соба и мебелот им се во друга боја.

Бојата на собата влијае колку често имате секс

Веднаш зад нив се наоѓаат оние чија спална соба е црвена, а на трето место се оние во чија соба доминира небесно сината боја. Истражувањето опфатило 2.000 луѓе, а со него се докажало и дека луѓето кои имаат свилена постела имаат 4,25 пати секс во просек неделно.

Комплетната листа:

1. Виолетова – 3,49

2. Црвена – 3,18

3. Небесно сина – 3,14

4. Розова – 3,02

5. Црна – 3,0

6. Сина – 2,76

7. Жолта – 2,43

8. Портокалова – 2,36

9. Кафена – 2,10

10. Бела – 2,02

11. Окер – 1,97

12. Зелена – 1,89

13. Сива – 1,80

Како постелата влијае врз сексуалниот живот (просечно во неделата):

1. Свила – 4,35

2. Памук – 2,72

3. Најлон – 2,35

4. Полиестер – 2,33

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. igor Reply

    mojjta soba e siva boja 😀

Остави коментар