Безобразно добро скицирана анимација на „Гангнам стајл“

Безобразно добро скицирана анимација на „Гангнам стајл“

Таман кога помисливме дека публиката се презасити од корејскиот хит „Гангнам стајл“ и неговите луди преработки, се појави оваа неверојатно добро скицирана и совршено синхронизирана анимација. Подобра е дури и од оригиналот…

Безобразно добро скицирана анимација на „Гангнам стајл“

За вакво нешто е потребно време, голем талент, а богами и огромно трпение. Уживајте!Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар