Белата куќа во САД целосно срушена

Белата куќа во САД целосно срушена

Во 1950 година, Белата куќа во Вашингтон претрпела еден голем реставрациски проект, по барање на претседателот Труман. Подоцна се покажало дека благодарение на овој проект се зачувала зградата за која постоел ризик целосно да се распадне.Белата куќа во САД целосно срушена Овие црно-бели фотографии ја прикажуваат празната Бела куќа при процесот на нејзината реставрација. На нив таа изгледа како голем магацин, а не место во кое престојува претседателот на САД и каде што доаѓаат сите светски лидери.Белата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушенаБелата куќа во САД целосно срушена


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар