Драматични пејзажи од внатрешноста на кањонот Антилоп

Грегори Боратин е фотограф кој се занимава со фотографирање пејзажи и природа. На неговата последна уметничка авантура, тој направил спектакуларни фотографии од познатиот кањон Антилоп во Аризона.Драматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопФотографот визуелно ги истакнал браздите и разноличните текстури сокриени во кањонот, со цел потоа во нив да „плисне“ разни бои, преку дигитална обработка на фотографиите. Неговите крајни дела претставуваат навистина одмор за очи, овозможувајќи им на набљудувачите да се претопат во чудесната убавина. Секоја колоритна композиција на Грегори претставува една драматична комбинација од вонземен пејзаж и апстрактна уметност. Драматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот АнтилопДраматични пејзажи од внатрешноста на кањонот Антилоп


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар