24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

Постојат некои работи кои се случуваат во филмовите и ТВ сериите, но кои би рекле дека има некакви шанси да се случат и во реалноста. Но, постојат и некои кои колку и да сакаме, едноставно нема никакви шанси да ги доживееме. Погледнете ги наредниве 24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот и кои сигурно ви се и повеќе од познати…

1. Излегување на само една пијачка

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

2. Врски „без обврски“ кои навистина немаат обврски

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

3. Јадење сендвичи/пица/шпагети без притоа да не се најдат насекаде низ вашето лице

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

4. „Рандом“ луѓе кои магично се спојуваат и непланирано изведуваат совршено координирана танцова рутина

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

5. Девојки кои носат бели пантолони за време на нивниот месечен циклус

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

6. На предавање до вас да седне најзгодниот тип

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

7. Искористување на целиот џем од теглата

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

8. Сексуален однос кој одвреме-навреме не е чуден и неуреден

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

9. Диетата која си ветивте дека од утре ќе ја започнете

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

10. Искажување на вашите чувства слаткоречиво како што сте ги замислиле, наместо да зборувате глупости

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

11. Вашиот „спам“ фолдер на мејлот да биде секогаш празен

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

12. Пробување различни облеки со вашите пријателки само за забава

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

13. Премногу кафе

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

14. Да изгледате „жешко“ додека плачете

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

15. Купување шише вино и пиење само по една чаша на ден

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

16. Да имате полно работно време и сè уште постојано да сте во друштво на вашите пријатели

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

17. Да останете блиски со луѓето кои живеат далеку, далеку, далеку од вас.

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

18. Да ги прифатите луѓето онакви какви што навистина се, без притоа постојано да се жалите

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

19. Да го послушате советот на вашите родители

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

20. Запознавање нова секси и интелигентна личност за време на празниците, да се заљубите во него/неа и заедно да имате деца

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

21. Вашата фризура да преживее силен дожд или ветер

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

22. Да имате еден пар обувки кои одат со целата ваша гардероба

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

23. Веднаш по вклучувањето на телевизорот да најдете нешто добро за гледање

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот

24. Држење до вашите планови и цели за годината

24 нешта кои никогаш не се случуваат во реалниот живот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар