18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

Ако мислите дека можете да почекате до летото за да заминете на одмор, присуството на овие знаци ќе ве издаде и ќе ви покаже дека одмор ви е потребен веднаш за да се рестартирате.

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

1. Притискате „снуз“ на алармот наутро и по неколку пати

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

2. Во последните месеци немате никаква мотивација да почнете да вежбате

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

3. Кожата повторно ви е бледа како да не видела сонце долго време

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

4. Едвај паметите што беше тоа топло време

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

5. Животот ви е толку здодевен што не сте ставиле интересни слики на Фејсбук веќе неколку месеци

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

6. Колегите ви велат дека ви е потребен одмор

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

7. Одамна не сте се пијанеле

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

8. Веќе две години работите на истото работно место и сè уште не сте зеле одмор

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

9. Сите ваши пријатели имаат партнери, само вие сте сингл

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

10. Костимот за капење веќе ви фатил прашина

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

11. Очилата за сонце ви служат само за украс

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

12. Не паметите кога последен пат сте се напиле некој егзотичен коктел

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

13. По малку сте ја запоставиле личната хигиена затоа што некои работи не се гледаат под облеката

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

14. Зајдисонца гледате само на интернет и на телевизија

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

15. Се плашите дека сте заборавиле како да пливате

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

16. По цел ден пиете кафе за да ја победите дремката

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

17. Одамна не сте се напиле чашка алкохол со појадокот

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

18. Куферите ви служат само како подвижен орман за складирање облека

18 знаци дека треба веднаш да заминете на одмор

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар