17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Здодевно ви е на работа или пак, не можете да се фокусирате на учењето, па сакате некако да го „размрдате“ вашиот ум? Погледнете ги наредниве 17 одлични начини на кои можете онлајн да го губите вашето време…

1. Направете ваша личност

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Да, со помош на „Moonface“ брзо и едноставно можете да креирате ваша сопствена личност. Вие кликате на главата, носот, очите и устата со цел да селектирате различни комбинации од понудените можности. Постојат околу 759.375 можни лица, па ајде дајте им шанса. И секако, не заборавајте да го именувате вашиот нов пријател.

2. Читајте урнебесни критики на Амазон

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Како на пример, оваа.

3. Вежбајте ја азбуката наопаку

Погледнете ги наредниве трикови кои можат да ви бидат од помош.

4. Откријте дали сте психопат! (Да, и тоа постои)

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Официјалниот тест можете да го најдете тука. Жените можеби ќе сакаат да проверат дали можеби се во врска со психопат.

5. Не заборавајте на его-сурфање (Гуглајте се самите себе… повторно)

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Бидејќи има ли подобар начин да ја подобрите вашата самодоверба и да се забавувате во исто време?

6. Направете меме во кое ќе ги исфрлите вашите денешни фрустрации

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Отпуштете го вашиот внатрешен креатор на мемиња тука.

7. Правете неверојатни симетрични цртежи

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Посетете го веб-сајтот „Silk“ и дозволете му на вашиот внатрешен артист да надвладее…

8. Гледајте како Николас Кејџ тотално полудува

Ова видео на никого, никогаш нема да му здосади…

9. Тестирајте ја вашата емоционална интелигенција

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Тука можете да се проверите колку сте емоционално интелигентни.

10. Гледајте ги овие луди оптички илузии со славни личности

11. Играјте ретро игри онлајн

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Кликнете тука или тука и вратете се инстантно во вашето детство.

12. Обидете се да ја решите оваа загатка

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Имате два сада. Едниот собира 5 чаши вода, другиот 3. Како ќе измерите 4 чаши вода користејќи ги само двата сада?

13. Откако ќе ја решите загатката, одморете се со ова гифче

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

14. Научете како да ги врзете вашите врвки за само 1 секунда

15. Тестирајте го вашиот вид

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Посетете го сајтот „Essilior“ за да го проверите вашиот вид.

16. Обидете се да сфатите што точно се случува тука

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

17. Истражувајте ја вашата фамилијарна историја

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Симнете бесплатна фамилијарна историја и генеологија тука. Којзнае, можеби припаѓате на кралското семејство?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар