10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

Сите имаат шеф, на еден или друг начин, дури и оние кои самите се шефови. Доколку токму вие сте шеф кој нема свој надреден, тогаш ве молиме да не продолжите со читање.

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

Исто како и снегулките, сите шефови се на свој начин различни. Секој од нив има свој метод на менаџирање, интеракција и разделување задачи на работното место. Но повторно, исто како снегулките, многу од овие разлики се толку суптилни, што без тренинг не би можеле ни да се забележат. Токму затоа, погледнете ги наредниве категории во кои горе долу можат да влезат сите видови на шефови…

1. Шеф 24/7

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Што е тоа вон работно време?“

2. Господин проблем со контролата на својот гнев

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Фотокопирот има катана во него, не прашувајте како се најде таму, само најдете некој да го поправи тоа!“

3. Најдобриот пријател засекогаш

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Веднаш престани со тоа што го правиш и… Ајде да направиме селфи! Ха ха! Сите тука се забавуваме!“

4. Шеф од типот „Не замислував дека животот вака ќе ми излезе“

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Не те бива, не те бива, не те бива, добро утро Џери, не те бива, не те бива!“

5. Оној кој не знае ништо

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Што е тоа? На што работиш?“

6. Оној кој бега од работа

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Мора да одам. Имам, хм, нешто. Треба да одам некаде. Поврзано е со работа, мислам.“

7. Античкиот шеф

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Вие 40-годишниците сте навистина нешто посебно.“

8. Оној кој ве мрази категорично

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Те молам престани да зборуваш и исто така да работиш тука.“

9. Микроменаџерот

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Погрешно го хефташ тоа. Дај да ти покажам како треба да го захефташ.“

10. Другиот шеф кој е исто како онаа професорката на замена која ви дојде на училиште и која сите ја засакаа, можеби дури потајно и повеќе од другата професорка.

10 видови шефови со кои никој не би сакал да работи

„Ќе сработите нешто денес? Не? Во ред.“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар