10 приватни острови што можете да ги изнајмите на Airbnb

Кога се подготвувате за патување, секогаш барате удобни и евтини хотели и апартмани. Но, дали знаевте дека можете да изнајмите и цели приватни острови, и тоа по не многу висока цена? Ако навистина сакате да избегате од секојдневната гужва, приватните острови се идеалното решение за вас.

1. Мал рај на Филипините

10 приватни острови што можете да ги изнајмите на Airbnb

Овој бунгалов на плажа има да ви понуди многу. Се наоѓа на само неколку чекори од плажата и бистрата вода, а има многу место за сончање и летни игри. Можете да уживате на пикник, да направите скара или да ја поминете вечерта гледајќи ѕвезди. Покрај тоа ќе бидете опкружени со неверојатна природна убавина.

2. Приватен остров во Конектикат за 39 луѓе

10 приватни острови што можете да ги изнајмите на Airbnb

На овој остров во езеро во Конектикат можат да се сместат 39 луѓе. Овој имот е одличен за големи групи и нуди многу активности на вода. Ако немате 39 пријатели, можете да изнајмите и помала кабина.

3. Неверојатен остров во Ларк Кеј, Белиз

10 приватни острови што можете да ги изнајмите на Airbnb

Замислете да уживате во сонцето со саканата личност, а околу вас да има кристално бистра вода. Овој приватен рај ви го нуди токму ова. Покрај тоа има и Интернет, па ќе можете да го споделувате неверојатното искуство со вашите пријатели.

4. Приватна оаза во Панама

10 приватни острови што можете да ги изнајмите на Airbnb

Ако навистина сакате да избегате, ова е местото за вас. Можете да ловите риби и да пробате одлични автентични оброци. Ќе имате приватна платформа за сончање и ќе можете да уживате во зајдисонцето со чаша вино.

5. Мал имот во Вермонт

10 приватни острови што можете да ги изнајмите на Airbnb

Оваа колиба и мал остров се совршени ако го барате најдобриот одмор. Ќе бидете близу до копното, но ќе имате доволно простор да се релаксирате покрај езерото. Покрај тоа, сигурно ќе се вљубите во неверојатните зајдисонца.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар