Топ 5 содржини за изминатата недела (31.01-06.02)

Што најмногу се читаше на Кафе пауза минатата недела?Топ 5 содржини за изминатата недела (31.01-06.02)

1. Аматерски фотки на познатите на Твитер

Наспроти грижата за квалитетно извршување на професијата, градењето добар имиџ, шминката, облеката, добрата комуникација со публиката и сите обврски кои се дел од гламурозното секојдневие на светските ѕвезди, сепак и тие имаат приватен живот, па дури и моменти на досада, кога едноставно сакаат да бидат свои, природни, онакви какви што навистина се, а не какви што папараците сакат да ги „уловат“ со фотоапаратите за да ги објават на насловните страници. Таквите моменти тие сепак сакаат да ги споделат со нивните фанови, со цел тие подобро да ги запознаат или пак за да ја одржуваат нивната популарност на врвот.
.

2. Неверојатни фотореалистични цртежи

Шпанскиот артист Хуан Франтиско Касас црта неверојатни монохроматски портрети, користејќи само сино хемиско пенкало, притоа создавајќи ефект на фотографии.
.

3. Астрологијата и максимизирањето на вашите таленти

Астрологијата може да ви помогне како да ги идентификувате квалитетите кои ги поседувате длабоко во себе и да сфатите што е она кое имате да му го понудите на светот.
.

4. Ден од животот на една манекенка

Запознајте ја Џули Санер. Таа е 18 годишна девојка, родена во Швајцарија. Оваа манекенка ја застапува познатата модна агенција Elite Model. Погледнете како изгледа еден нејзин ден токму за време на модната недела во Париз.
.

5. Вие ја имате моќта да го остварите невозможното!

Овој брз ритам на живеење секојдневно ни создава чувство на депресија, огорченост, незадоволство, завист и љубомора. Дали сте се запрашале која е причината? Сè е до вашата психа! Затоа се потрудивме да ви одвоиме неколку совети кои ќе ви помогнат да започнете да работите на себе и да ја користите моќта која ја поседувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар