Робот-трансформер во вистинскиот живот

Робот-трансформер во вистинскиот живот

Овој пат, кога зборуваме за робот-трансформер не мислиме на филм, видеоигра или на играчка. Ова е вистински робот кој може лесно да се претвори во возило, а потоа пак да се врати во првобитната форма на робот и да изведе неколку удари, небаре е во сред битка со лошите момци.Робот-трансформер во вистинскиот животОвој трансформер е изум на Кенџи Ишида од Џеј Ес Роботикс кој во изградбата на роботот успеал дури при осмиот обид. Тој употребил вкупно 22 сервомотори кои ги предизвикуваат воодушевувачките движења на трансформерот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар