Јутјуб видеа со најмногу „dislikes“

Јутјуб видеа со најмногу „dislikes“

Ова е листа од 10 видеа кои заработиле најмногу „dislikes“ на популарниот сервис Јутјуб. Можеби ќе ви биде нелогично, зoшто некои од нив се наоѓаат тука, но и покрај нивната голема популарност, сепак на голем дел од публиката не им се допаѓаат. Убедливо на прво место е новооткриениот американски „талент“ Ребека Блек со нејзината песна „Friday“ за која коментарите, шегите и имитациите никако да стивнат, па таа заслужено е кралицата на оваа листа. Зад неа се наоѓа и ултрапопуларниот Џастин Бибер, кој може да се пофали со 5 негови видеа на оваа листа. Целата маса луѓе никогаш не може да биде комплетно задоволена, па затоа и се добиени следниве резултати. Јутјуб видеа со најмногу „dislikes“

1. Rebecca Black – Friday (OFFICIAL VIDEO)

 • Погледнато: 83,109,914 пати
 • Сооднос: 208,293 likes, 1,649,812 dislikes

2. Justin Bieber – Baby ft. Ludacris

 • Погледнато: 507,746,478 пати
 • Сооднос: 600,444 likes, 1,211,075 dislikes

3. Justin Bieber – Never Say Never ft. Jaden Smith

 • Погледнато: 183,176,609 пати
 • Сооднос: 299,223 likes, 101,259 dislikes Jaden Smith

4. Justin Bieber – Somebody To Love Remix ft. Usher

 • Погледнато: 147,562,822 пати
 • Сооднос: 256,844 likes, 89,914 dislikes

5. Lady Gaga – Bad Romance

 • Погледнато: 364,385,500 пати
 • Сооднос: 390,705 likes, 83,512 dislikes

6. Justin Bieber – One Less Lonely Girl

 • Погледнато: 119,503,107 пати
 • Сооднос: 131,226 likes, 79,541 dislikes

7. Justin Bieber – Never Let You Go

 • Погледнато: 129,458,832 пати
 • Сооднос: 175,802 likes, 75,479 dislikes

8. Charlie bit my finger – again !

 • Погледнато: 300,110,054 пати
 • Сооднос: 608,284 likes, 74,286 dislikes

9. “Chocolate Rain” Original Song by Tay Zonday

 • Погледнато: 64,922,338 пати
 • Сооднос: 314,650 likes, 70,584 dislikes

10. Evolution of Dance – By Judson Laipply

 • Погледнато: 169,138,050 пати
 • Сооднос: 726,468 likes, 63,398 dislikes


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Belieber Reply

  mrzite ga koliko hochete – JUSTIN BIEBER JE USPEO U ZHIVOTU !!!

Остави коментар