15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

6. Brain.fm

15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

Со оваа апликација можете да најдете музика за работа, спиење или медитирање. Мелодиите ќе ви помогнат да се фокусирате, да се релаксирате или брзо да заспиете. Достапна е за iOS и Android.

7. Trello

15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

Oва е еден од најпопуларните онлајн системи за менаџирање. Често е побарувана од малите компании. Ви помага ефективно да ја организирате работата, а обврските се сортирани во зависност од нивната имплементација. Достапна е за iOS, Android и Windows.

8. Coach.me

15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

Со оваа апликација вашите цели се претставени како игра. Само додајте што е она што сакате да го правите и апликацијата ќе ве потсетува секојдневно. Достапна е за iOS и Android.

9. Dropbox

15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

Колку пати сте изгубиле документи и фотографии само затоа што ви се расипал компјутерот? Оваа апликација е за онлајн чување документи и фотографии. Можете да им пристапите од секаде и во секое време. Достапна е за iOS, Android и Windows.

10. Flipboard

15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

Оваа апликација е за луѓето кои отвораат над 5 апликации наутро за да ги проверат вестите и пријателите на Фејсбук, Твитер и Инстаграм. Апликацијата ви дава податоци од сите поврзани социјални мрежи. Достапна е за iOS, Android и Windows.

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар