Астронаутите објаснуваат зошто сè уште не се вративме на месечината

После повеќе од 45 години од слетувањето, постојат многу причини зошто луѓето не се вратија на нашиот сателит и не останаа таму.

Што претставува кифозата и како да се ослободите од неа?

Кифозата, или грпка, е состојба која најчесто се појавува поради неправилно држење на телото.

11 нешта што не ви дозволуваат да го живеете најдобриот живот

Можеби се храните здраво, вежбате редовно, внимателно ги одбирате вашите пријатели, но сè уште мислите дека ви недостига нешто.

8 моќни причини да ги сакате вашите непријатели

Без разлика како сте ги заработиле непријателите, наместо да им се одмаздувате и да ги мразите, зошто да не се обидете да ги цените?

7 изнендувачки причини за намалено либидо

За жал многу жени се склони кон намалена желба за секс, а тоа може да има сериозно влијание на врската.

6 знаци дека вашето тело старее пребрзо

Научниците веруваат дека стареењето најмногу зависи од надворешните фактори а не генетиката.

5 причини зошто раскинувањата се толку болни

За некои луѓе раскинувањето е едно од најболните искуства. Додека раскинувањето може да биде вистинска шлаканица, секој човек различно ја преболува разделбата.

6 причини за пожолтување на забите

Постојат неколку работи кои ќе ви помогнат да го зајакнете вашиот емајл, како и да ги намалите дамките кои ги пожолтуваат забите.

9 неочекувани причини за болка во забите

Постојат многу работи кои можат да предизвикаат забоболка, а следниве причини можеби ќе ве изненадат.

Недостатокот на сон не е единствената причина: 5 видови замор и како да ги идентификувате

Понекогаш не е само недостатокот од сон причина за замор. Важно е и „горивото“ што го внесувате во вашето тело.

7 незанемарливи знаци кои покажуваат дека телото ви е премногу кисело

Прекумерната киселост наречена ацидоза може да ја предизвикаат не само намирниците кои ги консумираме, туку и начинот на кој ги јадеме.

7 одлични причини зошто треба секојдневно да јадете мандарини

Богати со витамин Ц, го штитат имунитетот, помагаат во одржувањето на витката линија и како дополнителен плус се многу вкусни.