5 хороскопски знаци кои не знаат да ја почитуваат туѓата приватност

Во нивното изразување едноставно фали суптилност и чувство за тоа во што треба, а во што не треба да се мешаат.
Датум: 17 сеп 2019
, Автор:

Жена објаснува зошто треба да ја почитувате приватноста на вашето дете

Понекогаш дури и кога му го посакувате најдоброто на вашето дете, вашите намери можат да предизвикаат токсично однесување.

12 проблеми на интровертите кои работат во заедничка канцеларија

Ова се некои потешкотии со кои се соочуваат интровертите кои ја делат канцеларијата со други колеги.
Датум: 04 мај 2015
, Автор:

7 трикови кои ќе ви го олеснат животот на Фејсбук

Сигурно има нешто на Фејсбук кое многу ве нервира, но не мора да се откажувате од социјалната мрежа само заради тоа.

Со „голи“ слики во борба против злоупотреба на приватноста

Ема Холтен решила да се избори со прекршувањето на нејзината приватност така што направила фотографии на кои позира топлес, но овој пат целосно по нејзин избор...

13 работи кои само оние што се во долга врска ги разбираат

Знаеме дека сте среќни и исполнети во вашите романтични врски, но признајте, има некои работи кои навистина ви одат по нерви. Сепак, знаете дека и многу други парови се соочуваат со истото, па така товарот ви станува полесен.
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

Ви се приспива на работа? Прилегнете си!

Кој не би сакал да може барем накусо да дремне и да си ги наполни батериите, пред да започне турбо да ги завршува дневните обврски во последните часови од работниот ден?

Кога е вистинското време да почнете да живеете заедно?

Заедничкото живеење пред брак може да значи само две нешта: или работите ќе тргнат сосема наопаку или ќе се убедите себеси дека тој/таа е вистинската личност за вас...
Датум: 26 јул 2013
, Автор:

7 причини зошто не треба да комуницирате преку Фејсбук

Речениците разменети преку Фејсбук треба да бидат едноставни и кратки и воопшто, не смеете да дозволите онлајн комуникацијата да ви ја замени интерперсоналната.

Ски-центар инспириран од ескимските иглоа

Секоја приватна „кабина“ има огромен брачен кревет, камин на дрва, галерија и комфорен мебел. Големиот прозорец на едната страна обезбедува длабок и релаксирачки поглед во долината.

10 интересни совети и трикови за статуси на Фејсбук

Апликацијата Status Analyzer 3D ќе види што сте пишувале во последно време и ќе генерира листа, а потоа и убав, анимиран облак од зборови во различни бои. Вашиот облак можете да го споделите...
Датум: 08 окт 2010
, Автор:

Како да бидете добар цимер?

Често се случува да се создаваат конфликтни ситуации помеѓу цимерите, како резултат на недостаток на почитување на правилата за живот во заедница. За да не бидете нарекувани „ужасни“ цимери...
Датум: 04 окт 2010
, Автор: