Ски-центар инспириран од ескимските иглоа

Швајцарскиот скијачки центар „WhitePod“ е изграден во модерен стил и обезбедува прекрасно приватно сместување за своите гости. Центарот се состои од 15 геодетски структури направени во стилот на игло, со поглед од снежните планини во една прекрасна швајцарска долина.
Зимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаСекоја приватна „кабина“ има огромен брачен кревет, камин на дрва, галерија и комфорен мебел. Големиот прозорец на едната страна обезбедува длабок и релаксирачки поглед во долината. Во центарот има и заедничка зграда во која гостите можат да јадат, пијат и да се забавуваат.
Зимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаОвие иглоа претставуваат одлично место за доживување на едно незаборавно и приватно искуство во снежната и ладна Швајцарија.
Зимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоаЗимски скијачки центар инспириран од ескимските иглоа


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар