облекување | Кафе пауза

Најстрогата модна критичарка топло препорачува: 7 правила за добра модна комбинација

Таа без сомнение е највлијателната жена во светот на модата, а ова се нејзините совети за добро облекување.

5 совршени есенски комбинации инспирирани од манекенката Хејли Болдвин

Се појавија девојки кои го освојуваат светот со својот стил на облекување, а меѓу нив се наоѓаат и младата манекенка Хајли Болдвин.

Што зборува за вас вашиот стил на облекување?

Ако мислите дека облеката ја избирате според вашиот личен вкус и дека не открива баш многу за вас како личност... Тогаш, многу се лажете!

Моден водич: Како соодветно да ја комбинирате облеката ако сте висока девојка?

Доколку сте ја имале таа среќа да бидете висока девојка, тогаш многу добро знаете дека облекувањето за вас претставува вистинско задоволство, но понекогаш и вистинско мачење.

Совети, предлози и идеи за слоевито зимско облекување со стил

Слоевитото облекување е најмудрата препорака за ладните денови.

Како да бидете најстилизираната девојка на работното место?

Дневните работни комбинации бараат големо внимание, особено ако на вашето работно место постои пропишан код за облекување.

Истакнувањето на атрибутите не е тешко: Овие бои ќе ви помогнат во тоа!

Изборот на гардеробата може да го истакне она најдоброто и да ги прекрие недостатоците, а освен кројот и моделот, тоа се однесува и на бојата.

Исповедта на една оставена девојка: Кога момчето ќе го забрани секси облекувањето…

Прочитајте го искреното писмо на оставената девојка која открива како раскинувањето поради „непримерното“ облекување влијаело на нејзиниот живот.

Дали и вие погрешно го облекувате вашиот градник?

60% од жените погрешно го облекуваат својот градник.

10 знаци дека сте добро облечени

Мора да признаете дека наутро, додека избирате што ќе облечете, размислувате како вашиот изглед ќе му се допадне на секого.