колачиња | Кафе пауза - Part 6

Љубовни приказни раскажани преку храна

Следниве неколку видеа ќе ви ја презентираат конвенционалната шема на вљубувањето, но наместо со луѓе приказната ќе биде прикажана со помош на храна.

Медени срциња за Св. Валентин

Сладок десерт за двајца...

Црни шумски мини колачиња

Одличен зимски десерт, соодветен за попладневната кафе пауза...

Колачиња со турско кафе

Овие слатки мали колачиња, кои воедно не се многу калорични, може да ги послужите како десерт после ручекот или како засладување на кафе муабетот со вашите пријатели.
Датум: 03 фев 2013
, Автор:

Шејк од банана и чоколадни колачиња

Фантастичен микс на вкусови кој ќе ве освои...

Слатки зимски колачиња

Вкусни зимски колачиња кои ќе ви послужат како декорација за топлите напивки...
Датум: 05 јан 2013
, Автор:

Совршени новогодишни колачиња

Неодоливи колачиња кои се неизбежен дел од новогодишната забава...

Слатки Дедо Мразовци на вашата трпеза

Вкусни колачиња кои ќе ја надополнат празничната атмосфера во вашиот дом...

Кул вегетаријански рецепти

Супер вкусни оброци за подобро здравје и повеќе уживање...
Датум: 27 окт 2012
, Автор:

Мафини со боровинки

За подготовка на мафини постојат безброј различни рецепти и комбинации, но оваа со боровинки е навистина највкусна...

Сникерс топчиња

Легендарниот вкус на вкусното чоколадо, приготвен во домашна атмосфера...

Вкусни минијатурни прстени

Необичните прстени се наменети да се носат во специјални прилики – кога сакате да се забавувате и да изгледате интересно, или пак едноставно кога сакате да внесете малку живост во вашиот живот.