Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Оваа девојка е модел, актерка и го поседува совршеното женско тело, барем според едно истражување спроведено на Универзитетот во Тексас.

Во која држава е најопасно да се биде жена?

Извештајот е направен според истражување од 550 експерти во врска со сексуално насилство врз жените, трговија со луѓе, присилена работа, присилен брак и сексуално робје.

Ќе се воодушевите: Одберете една од овие слики и дознајте каква жена сте!

Нашите однесувања, навики и несвесни избори ни кажуваат многу за нас.

5 начини да препознаете дали страдате од комплексот „Пепелашка“

Овие Пепелашки не живеат во сегашноста, туку во некој свој замислен подобар живот кој ги чека некаде далеку.

8 здравствени прегледи кои се задолжителни за секоја жена

Здравствени прегледи преку кои можете да ги следите сите можни промени во вашата здравствена состојба.

Оваа девојка била сексуално нападната на улица, но нејзиниот напаѓач не знаел важен детаљ за неа

26-годишната билдерка и тренерка Лијана Кар била во посета на Даблин, Ирска пред една недела. За жал, нејзиното искуство не било целосно позитивно.

Што им е заедничко на сите успешни жени?

На патот до успехот клучен фактор е самодовербата. Сите успешни жени имаат најразлични карактеристики, но има и 5 нешта кои се заеднички за нив.

НЕ – најмоќниот подарок што можете да си го дадете

Прашајте ја која било успешна жена за најмоќното нешто што го направила за себе и одговорот секогаш ќе биде учењето како да се кажува зборот „НЕ“ – јасно, гласно и самоуверено.

Најмладоликата дама во зодијакот: Мажите даваат сѐ за жените родени во овој знак!

Тие се непредвидливи и својата друштвена и љубезна маска многу лесно можат да ја заменат со арогантна и ладна.

Ако правилно ја љубите жената, таа ќе стане 10 пати подобра од личноста која била претходно

Кога жената се чувствува сакано, таа ќе добие храброст да го живее животот од нејзините соништа.

3 нешта без кои ниту една жена Водолија не може да живее

За Водолијата тотално незамисливо е да не биде она што навистина е.