13 нови бјути трендови што ги следат модерните и шик девојки

Еве добри вести: модата почнува да станува поедноставна и поприродна.

Најлудите бјути трендови кои мора да останат во 2017-та година

Време е за последен пат да ги погледнеме овие чудни бјути трендови.

Природни веѓи, синило и безбојни усни: Водечки бјути трендови за лето 2017

Ова лето бидете модерни и убави, а еве од кои најголеми бјути трендови можете да избирате.

За кул девојки: 6 пролетни и летни мејкап трендови

Ако можете да експериментирате кога е во прашање модата, зошто да не биде така и со шминката и фризурата?

Бјути трендови од 90-тите кои се вратија во полн ек

Ја започнавме декадата со гранџ стил, а ја завршивме со обожавање на поп музиката и сето она што доаѓа со неа. Што е следно?

5 лесни бјути трикови кои ќе направат во истиот момент да се почувствувате подобро

Дали претпоставувате кои бои се важни за подобрување на вашето расположение?

Топ 10 бјути трендови кои ја одбележаа 2016-та година

Сега е вистинското време за да се потсетиме на сите оние бјути трендови кои ги обожававме во текот на оваа година, а кои најверојатно ќе ги сакаме и во наредната.

6 модни трендови кои ќе го одбележат ова лето

Дознајте кои трендови ќе го одбележат ова лето, а колку од нив ќе ја исполнат вашата листа со желби.

9-те најголеми трендови за мода и убавина во 2016 година

Сите љубители на шминката и козметиката сакаат да ги следат новите трендови и со нетрпение чекаат да ги испробаат.

6-те најдобри бои за маникир во 2016 година

Убавите и уредни нокти отсекогаш биле пример за целосен и совршен изглед на секоја дама, бидејќи токму негата на ноктите може многу да открие за навиките на една жена.

Оваа есен носете само двобојна шминка!

Дали наскоро ќе го видиме крајот на новите бјути трендови за оваа година? Се чини дека не...
12