Продолжен наградниот натпревар на Pickbox за најдобра рецензија на ТВ серија

Продолжениот викенд е одлично време за маратонско гледање ТВ серии. Токму затоа Pickbox одлучи да даде дополнителни 10 дена за да ги подготвите вашите рецензии и да учествувате во наградниот натпревар во кој можете со гледање серии и пишување рецензија да освоите 10.000 денари.

Pickbox наградна игра: Маратонски изгледај серија, напиши рецензија и освој 10.000 денари!

Одберете серија за која ќе пишувате од понудените Billions, SS-GB и Night Manager или пак обидете се со сите три и испратете ги вашите текстови на press@pickbox.tv најдоцна до 20.04.2017.

Победничката рецензија за секоја поединечна серија се наградува со 10.000 денари.

Тричленото стручно жири во состав Сребра Ѓорѓијевска, Ирина Мицов и Борис Ефтимовски ќе ги избере најдобрите рецензии до вторник, 25.04.2017, ќе ги прогласи добитниците и рецензиите ќе ги објави на pickbox.mk.

Прочитајте ги деталните правила за учество.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар