Персонален тренинг за поздраво и поцврсто тело

Персонален тренинг за поздраво и поцврсто тело

Индивидуалниот пристап со личен тренер, се покажува несомнено како најдобра метода за најефикасни резултати од секоја фитнес активност.

Концептот на персоналниот тренинг е да се обезбеди сеопфатен третман прилагоден на потребите и целта на секоја индивидуа. Идејата позади овој концепт е креирање на персонализирана програма на тренинг, начин на исхрана и здрави животни навики со цел најбрзо постигнување на посакуваните резултати.

3-personalen-trening-za-pozdravo-i-pocvrsto-telo-kafepauza.mk

Bodytec е првото и единствено студио во Скопје кое нуди персонален фитнес тренинг со помош на електро-мускулна стимулација (ЕМС). Истражувањата покажуваат дека ЕМС тренингот е далеку поефективен од конвенционалните фитнес тренинзи. Само 20 минути неделно се потребни за поздраво и посилно тело.

Токму затоа овој вид тренинг веќе повеќе години го користат огромен број професионални спортисти, како и центри за рехабилитација ширум светот.

1-personalen-trening-za-pozdravo-i-pocvrsto-telo-kafepauza.mk

Bodytec претставува совршена фитнес солуција за секого: овозможува брзи, ефективни и видливи резултати, со намалување на вишокот маснотии и телесна тежина.

Единствениот Bodytec центар во Македонија нуди бесплатен прв тренинг со што веднаш може да се почувствуваат ефектите.

Повеќе информации и резервации може да се обезбедат на телефонскиот број: 071 546 299, на е-mail: info@bodytec.mk, на Фејсбук: facebook.com/bodytec.mk или преку официјалниот веб-сајт: bodytec.mk.

2-personalen-trening-za-pozdravo-i-pocvrsto-telo-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар