5 работни модни комбинации за 5 работни дена

5 работни модни комбинации за 5 работни дена

Не е никаква тајна дека жените имаат проблем со тоа што да облечат, без разлика за каде се подготвуваат. Тоа се случува поради желбата постојано да имаат нови модни комбинации, како и одлично да изгледаат, и тоа не поради другите, туку исклучиво за себе. Затоа настануваат и сите оние утрински маки и пребарувања по гардеробата. Доколку не сакате да пребарувате, а исто така ви фали и модна инспирација, тогаш ви предлагаме 5 одлични работни модни комбинации за следнава работна недела.

Понеделник

1-5-rabotni-modni-kombinacii-za-5-rabotni-dena-www.kafepauza.mk_

Со оглед на тоа дека е прв работен ден од неделата, би требало во текот на овој ден да бидете најсвежи и најмодерни, дури и да не се чувствувате така. Но, барем вашата модна комбинација нека биде таква. Изберете фустан од гардероберот кој достигнува должина до колената или малку под нив. Облечете високи потпетици и оставете впечаток на елеганција и уредност.

Вторник

2-5-rabotni-modni-kombinacii-za-5-rabotni-dena-www.kafepauza.mk_

Како што одминуваат деновите во неделата, така и обврските стануваат сѐ поголеми и сѐ покомплексни, поради што е потребно да внесете малку разонода во тие денови. За вторник кој ќе биде исполнет со успех и позитивна енергија, ви предлагаме малку боја со чие носење веднаш ќе се почувствувате подобро. Понесете сако во силна боја или некоја блуза, а истите комбинирајте ги со елегантни панталони и високи потпетици и подготвени сте да освоите уште еден ден на работниот место.

Среда

3-5-rabotni-modni-kombinacii-za-5-rabotni-dena-www.kafepauza.mk_

Кога ќе дојде средината на неделата веќе се дише полесно, зарем не? Меѓутоа, тогаш најмногу се работи и истражувањата покажуваат дека токму во среда се остваруваат најдобрите резултати. Затоа за среда избираме една вистинска работна модна комбинација која ја сочинуваат комплет од едноставна блуза, високи потпетици и чанта која е соодветна со нив.

Четврток

4-5-rabotni-modni-kombinacii-za-5-rabotni-dena-www.kafepauza.mk_

За овој ден ви предлагаме некоја полежерна модна комбинација. Доколку имате фустан без ракави, а времето е студено за да го носите, тогаш комбинирајте го со кошула или ролка под него. Одберете помеѓу високи потпетици или високи чизми и ќе изгледате фантастично и сосема соодветно за професионалното опкружување.

Петок

5-5-rabotni-modni-kombinacii-za-5-rabotni-dena-www.kafepauza.mk_

Кежуал петок е денот за забава и среќа, бидејќи по него следува викенд и одмор. Ова е дефинитивно денот кога можете да издишете и да се појавите на работното место во фармерки или некои панталони и џемпер, а целата комбинација да ја надополните со интересен аксесоар. Ова ќе биде сосема доволно за да го испратите овој ден кој секоја вработена личност го обожава.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар