Оваа девојка со виолина ќе ве маѓепса и целосно ќе ви го освои срцето

Постојат толку многу преработки на различни мелодии, но мал дел од нив можат да имаат силен ефект на вас, каде што едноставно нема да сакате да престанете да ги слушате. Ова видео е едно од нив. Со преработка на тематската песна од анимираната јапонска серија „Fairy Tail“, Тејлор Дејвис создала нешто магично и едноставно неверојатно.

Оваа девојка со виолина ќе ве маѓепса и целосно ќе ви го освои срцето

Додека ја слушате како свири, сите влакненца на вашето тело ќе бидат подигнати, бидејќи изгледа како таа да го вложила целото срце и душа во овој перформанс. Ако не ни верувате, слободно пуштете го видеото и уверете се самите. Но, внимавајте. Откако еднаш ќе ја слушнете, гарантираме дека никогаш повеќе нема да ја заборавите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар