Темни и морничави детално изработени тетоважи за најхрабрите момци и девојки

Артистот Парвик Фарамарз од Русија ни ја покажува моќта на тетоважите кои се направени само со црно масло. Тој создава неверојатни уметнички дела кои имаат изненадувачко големо ниво детали, правејќи ги да изгледаат како да се живи. Неговата работа инспирира многумина, како и ни покажува дека дури и во темнината постои нешто фасцинантно. Која е вашата омилена?

(1) Темни и морничави детално изработени тетоважи за најхрабрите момци и девојки


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар