Книга на неделата: „Нормални луѓе“ од ирската писателка Сали Руни

Книга на неделата: „Нормални луѓе“ од ирската писателка Сали Руни

Иако велат дека секогаш треба прво да ја прочитате книгата, ако ви се допадна серијата „Нормални луѓе“, не откажувајте се од читањето на овој роман. Младата ирска авторка Сали Руни го објави во 2018 година. Стана најпродаван во САД, продавајќи речиси 64.000 примероци во првите четири месеци од објавувањето. Во 2020 година беше снимена истоимената серија, која ги собра сите критики и пофалби и, се разбира, ја зголеми популарноста на книгата.

На прв поглед е љубовна приказна, на втор е дело за човечки односи и стапици кои е тешко да се избегнат.

Книга на неделата: „Нормални луѓе“ од ирската писателка Сали Руни

Погледнете ја оваа книга со фасцинантна криминална приказна која мора да ја прочитате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар