Уметност насликана на тазе сварено кафе

На некои уметници им се потребни акрилни бои за да цртаат, на други им е доволен само молив, а на трети сè што им треба е тазе приготвено кафе, млечна пена, чоколаден прелив и стапче за цртање. Овие последниве, создаваат навистина интересни цртежи на кајмакот од кафето за само неколку секунди и притоа пиењето кафе успеваат да го претворат во едно интересно артистичко доживување, се разбира додека не ја шмркнете првата голтка и ја уништите нивната работа. 🙂Уметност насликана на тазе сварено кафеПогледнете во видеото колку едноставно навидум изгледа цртањето на кафе, а колку совршено изгледа шолјата потоа.

Обидете се! Којзнае, можеби пријатно ќе се изненадите од вашето уметничко дело. Ако успешно ја завршите работата, не заборавајте да ги фотографирате вашите кафе-цртежи и да ни ги испратите да ги објавиме на Кафе пауза.
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. џани Reply

    тазе сварено кафе? да не е еспресо ова? 🙂 🙂 освен ако си варите еспресо по дома…

Остави коментар