Најдобрите кафе барови во Њујорк

Сигурно сте се запрашале каде најчесто одат Њујорчаните на кафе и колаче и кои се оние кафе барови каде туристите уживаат во вкусно кафе во текот на денот. Погледнете ги десетте најдобри кафе барови во Њујорк, каде воедно и се продаваат најразлични видови кафе во зрна.

1. McNulty’s Tea & Coffee (Вест Вилиџ) – Тука струи енергија од педесетите, која одлично оди со модерна кофеинска доза.Најдобрите кафе барови во Њујорк2. El Beit (Вилијамсбург) – Кафиња и цедени сокови. Рок музика. Одлична атмосфера.Најдобрите кафе барови во Њујорк 3. Abraco (Ист Вилиџ) – Удобно катче за сериозните љубители на кафе.Најдобрите кафе барови во Њујорк 4. Beanocchio Café (Апер Ист Сајд) – Слатки, омлети и сендвичи кои супер се дополнуваат со кафе и лаптоп со интернет конекција.Најдобрите кафе барови во Њујорк5. Zibetto Espresso Bar (Апер Вест Сајд) – Пријдете кон барот и нарачајте си кафе. Ова е место каде што секојпат сте добредојдени.Најдобрите кафе барови во Њујорк6. Ashbox (Вилијанмсбург) – Место каде што можете да пиете добро кафе и ладни пијалоци, во мирна атмосфера.Најдобрите кафе барови во Њујорк7. Porto Rico Importing Company (Сохо) – Одлична продавница за да купите квалитетно кафе во зрна. Голем избор на кафиња, чаеви, колачиња и најразлични сирупи.  Супер место за попладневно кафе.Најдобрите кафе барови во Њујорк8. Casa Cupcake (Гармент Дистрикт) – Рустичен стил со сончогледи и антички рерни. Лоцирано во помалку населено место кое гарантира спокојство и уживање. Препознатлив по тортички какви што не сте пробале.Најдобрите кафе барови во Њујорк9. Housing Works (Сохо) – Топло, вкусно кафе. Одлична библиотека. Бесплатен WiFi. Зарем треба нешто повеќе?Најдобрите кафе барови во Њујорк10. Café Reggio (Вест Вилиџ) – За неодоливиот шарм на овој кафе бар ќе ви потврдат туристите. Прекрасно капучино.  Ноти на оперски арии низ локалот. Панини и најразлични слатки кои се дел од менито. Совршено.Најдобрите кафе барови во ЊујоркАко ве однесе патот во Њујорк, знаете каде да го пиете вашето омилено кафе во омилениот дел од денот.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. mimi Reply

    Café Reggio the best

Остави коментар