На кафе во Белград

Погледнете неколку кафетерии во центарот на Србија, Белград и сами одберете каде ќе се напиете кафе следниот пат кога ќе го посетите овој град.
.

Coffee dream

На кафе во БелградНа кафе во БелградОвој кафе-бар е создаден да понуди квалитетно кафе. Првата кафетерија Coffee dream е отворена во срцето на Белград, на аголот на улиците Кнез Михајлова и Крал Петар. Со елегантен ентериер и современа атмосфера, овој кафе-бар нуди огромен избор на кафиња (топли, ладни, со алкохол, фрапеа) како и десерти, чаеви, вина и други алкохолни пијалaци. Секогаш позитивната атмосфера која владее во објектот е одлично место за дружење и почитување на прекрасниот ритуал наречен пиење кафе.На кафе во Белград

Локации:

 • Улица Nikole Spasića
 • На аголот на улиците Knez Mihailove и Kralja Petra
 • Трговски центар Sremska и Makenzijevoj 89
 • Eurocentar Dečanska 5
 • Makedonska 30

.
Greenet

На кафе во Белград, Р. СрбијаОваа симпатична кафетерија нема класични маси и столици, туку шанк со барски столчиња на кои може да седнете и да се напиете некое кафе од менито на овој кафе-бар (кафе на база на еспресо, на база на филтер кафе, чоколадо, турско кафе, кафе со алкохол), да гледате низ прозорецот од кафетеријата и да се препуштите на вкусот на кафето и мигот. Првата кафетерија е отворена во 1992 година. Бидејќи се наоѓа во Трговскиот центар Милениум, кафетеријата претставува одлично место за одмор по шопинг.

Локација:

 • Трговски центар Милениум, Nemanjinoj ulici br. 40

.
Speak Easy

На кафе во Белград, Р. СрбијаОваа кафетерија во Белград е во минималистички стил и со едноставни елементи кои ја прават совршена за пиење кафе и уживање во градот. Поранешната кафана, сега кафетерија, Speak easy е место со современ ентериер и одлично за кафе пауза. Бидејќи е во близина на факултетот за бизнис, често е посетувано од студентите. Mint mocha и мафин од малини е одличен избор доколку седите овде.На кафе во Белград, Р. Србија

Локации:

 • Улица Svetogorska 49
 • Улица Resavska 34
 • Улица Njegoševa 4Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. BumBar Reply

  Pa ovo nema ni u Beogradu 😀

 2. Циц Reply

  хехехехехех

 3. Dijana Reply

  Prekrasno kafe vo Coffee dream…provereno:)

 4. LoL Reply

  како не ја видов порано статијава 😀 ајде здравје другата година

Остави коментар